Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy

Piękno jest wokół nas,

Artykuly / Cos dla duszy
Data: 01 Sty 2005 - 18:19
trzeba tylko umieć go zobaczyć.

 Fot. K. O­nikijuk

Najlepszym, najwspanialszym i najwybitniejszym artystą na naszej planecie jest Matka-Natura. Harmonia i różnorodność. Na pierwszy rzut oka - daleka i zimna odległość, w której każdy widzi, czuje bliską swojską ciepłość. Jednak swojskość, jednak ciepło. Tak było zawsze, tak powinno pozostać na wieki.

 Fot. K. O­nikijuk

Człowiek jest tylko drobnym elementem olbrzymiej układanki, gigantycznych puzzli, które nazywają się Światem. Doskonałość natury, jej perfekcyjność, jej niesamowity talent tworzenia podziwiamy zawsze. Nie każdy, co prawda, potrafi w - na pierwszy rzut oka - zwykłym źdźbełku trawy, w niczym niewyróżniającym się listku zobaczyć piękno i doskonałość form, kolorów, proporcji. Piękno trzeba umieć widzieć. A gdy już potrafimy zobaczyć, pokazać go innym. Właśnie patrzenie na piękno i pokazywanie go innym jest pasją życiową, hobby, potrzebą duszy Krzyśka O­nikijuka.

 Fot. K. O­nikijuk

Puszcza nie ma przed nim tajemnic, nie potrafi ukryć w najgłębszych zagajnikach jakieś coś, czego by nie zauważył chłopak, wędrujący po Puszczy z aparatem fotograficznym. Puszcza już przyzwyczaiła się do niego, o­n jest tam swój wśród swoich. Godzinne wyczekiwania na to, że żubry zaakceptują intruza w swoim królestwie, wielokilometrowe wędrówki przez najbardziej niedostępne i głuche zakątki lasu zrobiły go SWOIM. Puszcza go lubi, jej mieszkańcy go akceptują. Akceptują na tyle, że zaczynają pozować do zdjęć.

 Fot. K. O­nikijuk

„Tajemnice Puszczy Białowieskiej” zauważone okiem Krzysztofa o­nikijuka, utrwalone przez niego na kliszy fotograficznej, można było obejrzeć podczas prezentacji slajdów w Muzeum Białoruskim 29 grudnia 2004 roku.

 Fot. K. O­nikijuk
Artykul ze strony Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy
http://pudelka.hajnowka.com.pl/

Adres WWW tego artykulu to:
http://pudelka.hajnowka.com.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=207

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 401